Awantura O Sushi – Czy dzieci mogą jeść sushi?

0
683

Czasem tak to się zdarza, że rodzice opiekujący się swoim dzieckiem mają różne spojrzenie na pewne kwestie. I w zdecydowanej większości przypadków ma to swoje korzyści. Tak było właśnie ostatnio u nas, kiedy to razem z mężem rozmawialiśmy o tym, czy dziecku można dać do jedzenia sushi.

Czy dzieci mogą jeść sushi?

Mąż uparcie twierdził, że można i że nie ma w tym nic złego, ja z kolei byłam przeciwnego zdania stwierdzając, że surowa ryba może być dla dziecka niebezpieczna.

I jak to zwykle bywa okazało się, że prawda leży gdzieś po środku. Postanowiliśmy pogrzebać w internecie poszukując informacji o tym czy dzieci mogą jeść sushi. Trafiliśmy na stronę jakiejś restauracji i widzieliśmy, że wspominali oni coś o specjalnym menu dla dzieci. To wzbudziło nasze podejrzenia. Okazało się, że dzieci mogą jeść sushi, ale i nie mogą.

Wszystko zależy od tego, jakie będzie to sushi

Są gatunku ryb wskazane do spożycia dla dzieci, a są też takie, które z uwagi na znajdujące się w nich metale ciężkie do jedzenia się nie nadają. Mało tego, część składników wykorzystywanych przy gotowaniu sushi też się nie nadaje, jak chociażby wasabi.

Owszem więc, sushi może być zdrowe dla dziecka, ale może być też szkodliwe. Najlepiej zrobić je więc w domu lub też zamówić w restauracji, która ma specjalne dziecięce menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here