Czy batony musli to zdrowa przekąska?

O ile dla mężczyzn najlepszym deserem po obiedzie będzie zwykle kolejny kawałek mięsa czy dokładka schabowych, tak kobiety dużo chętniej sięgną po słodycze. Sama doskonale o tym wiesz. Mogłabyś w ogóle nie jeść mięsa i nawet przejść na dietę wegańską, ale nie jesteś w stanie żyć bez czekolady. Mimo wszystko teraz, gdy zdrowiej się odżywiasz, starasz się wybierać te zdrowe przekąski. A czy batony musli można do nich zaliczyć? Z tym bywa bardzo różnie.

Nie zawsze niestety baton musli będzie batonem zdrowym. Musisz więc uważać na kuszące napisy, które producenci umieszczają na opakowaniach swoich produktów. To, że batonik został określony mianem „fit”, nie oznacza jeszcze, że naprawdę taki jest. Nie wierz nigdy nikomu na słowo. Zasze postaraj się sprawdzić skład słodyczy, by na jego podstawie zadecydować, czy są to zdrowe batony, czy jednak niezdrowe przekąski. A w tym dobrym smakołyku na pewno nie powinno być zbyt dużo cukru. Uważaj nawet na miód. Mimo iż uchodzi on za produkt leczniczy, to jednak w rzeczywistości w organizmie zostaje rozłożony bardzo szybko do cukru prostego, który momentalnie odkłada się pod postacią tkanki tłuszczowej.

A gdyby tak samemu robić te wszystkie zdrowe przekąski, zamiast je kupować? To rozwiązanie zdaje się być najlepszym ze wszystkich możliwych. Zainspiruj się twórczością Internautów i dołącz do grup społecznościowych, na których ludzie dzielą się ze sobą wspaniałymi przepisami. Próbuj też sam wymyślać zdrowe ciasta albo wynaleźć jakiś przepis na fit batony. Czerp radość z zabaw kulinarnych!

perfumino.pl

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.