Garderoba w przedpokoju jako niezbędny element umeblowania

Przedpokój może występować w formie osobnego pomieszczenia lub wydzielonej jedną ścianką części całej kawalerki, salonu czy kuchni. W wyjątkowo funkcjonalnych wnętrzach jest często elementem wykorzystania przestrzeni pod schodami czy pustej ściany w pomieszczeniu, do którego wchodzimy od razu po przekroczeniu progu drzwi wejściowych.

Tym, co podkreśla, że dana przestrzeń w mieszkaniu jest właśnie przedpokojem, są ergonomiczne garderoby składające się z zestawu kilku funkcjonalnych mebli.

Jakie meble wybrać do przedpokoju?

Przedpokój ma służyć wygodnemu ubieraniu się do wyjścia na zewnątrz oraz zdejmowaniu odzieży wierzchniej po powrocie. To miejsce, z którego mieszkańcy korzystają często przynajmniej kilka razy dziennie, i w którym goście mogą pozostawić swoje rzeczy podczas odwiedzin. Funkcjonalny przedpokój powinien więc zostać wyposażony w:

  • wieszaki na kurtki,
  • półkę i szafkę na buty,
  • siedzisko do wygodnego zakładania i zdejmowania butów,
  • półki i szafki na drobne akcesoria (pastę do butów, smycz i obrożę dla psa, parasol, klucze, rolkę do ubrań, kapelusze, szaliki, rękawiczki),
  • duże lustro.

Dlaczego warto wyposażyć swoje mieszkanie w garderobę do przedpokoju?

Zakupienie wszystkich tych elementów z osobna i ich praktyczne ustawienie oraz dopasowanie kolorystyczne czy stylistyczne to spore wyzwanie. Idealnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup garderoby do przedpokoju, czyli praktycznego zestawu doskonale dopasowanych do siebie elementów. Ich użytkownik może przebierać wśród różnych wersji; czy to ze wszystkimi wyżej wymienionymi elementami, czy składającymi się tylko z wieszaka, lustra i szafki.

Jak wybrać idealną garderobę do przedpokoju?

Przeglądając zestawy mebli do przedpokoju, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich dominującą barwę i styl. W mieszkaniach skandynawskich doskonale sprawdzą się białe garderoby; to minimalistyczny i wyjątkowo estetyczny kolor. Poszukując zestawu do mieszkania tradycyjnego czy glamour, można postawić na jasne drewno w delikatnym odcieniu beżu – podkreślą elegancję i szyk dominujący w całym wystroju wnętrza. Także lustro jest bardzo ważnym elementem dopasowania zestawu do stylu mieszkania. Prostokątne, o wąskiej, delikatnej ramie będą odpowiadać nowoczesnym wnętrzom. Z kolei owalne lub okrągłe, bogato zdobione, doskonale odnajdą się w domach, które stawiają na tradycję i luksus.

Dopasowanie garderoby do przedpokoju to bardzo istotny element, nie mniej ważna jest jednak jej wygoda. Poszukując idealnego zestawu meblowego, warto skupić się przede wszystkim na komforcie mieszkańców i gości. Należy przemyśleć, ile osób będzie z niej korzystało – tak, by wieszaki i szafka na buty bez kłopotu pomieściły wszystkich.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.