Jak przygotować wyprawkę dla dziecka? Rzeczy must have!

Kiedy nasza pociecha ma przyjść na świat, chcemy jak najlepiej przygotować się na to wydarzenie. Warto wcześniej przygotować sobie niezbędną listę zakupów oraz w razie możliwości zaopatrzyć się w niektóre rzeczy od razu. Wychowanie dziecka nie jest tanie, dlatego warto dokładnie przemyśleć, czego dokładnie potrzebujemy, aby nie generować niepotrzebnych kosztów.

Wyprawka dla dziecka – co powinno się w niej znaleźć?

Najważniejsze rzeczy, które wchodzą w skład wyprawki dla dziecka, można podzielić na kategorie. Zaliczają się do nich:

  • higiena (pielęgnacja),
  • sen i leżakowanie,
  • transport,
  • karmienie,
  • zdrowie,
  • ubranka,
  • zabawki,
  • materiały edukacyjne.

Oczywiście każdą z tych kategorii można dzielić na kolejne – w zależności od tego, jak szczegółowo chcesz się przygotować na narodziny swojego dziecka. Oczywiście im bardziej skrupulatnie wszystko przygotujesz, tym później łatwiej będzie Ci organizacyjnie ogarnąć codzienne obowiązki. Każda młoda mama wie, że opieka i wychowanie dziecka, to praca na pełen etat, dlatego tak ważne jest, aby jak najbardziej ją sobie ułatwić.

Wyprawka – skompletuj ją sama lub z rodziną i znajomymi

Wiadomo, że oczekując na narodziny niemowlaka, do tego wydarzenia przygotowuje się cała rodzina oraz Twoi przyjaciele i znajomi. Oni z pewnością też chcą mieć wkład w opiekę nad dzieckiem, choćby w taki sposób, że pomogą Ci przygotować wyprawkę. Aby uniknąć dublowania się prezentów, co bardzo często się zdarza, warto stworzyć wspólną listę zakupów.

W sklepach internetowych, takich jak newyorkstyle.pl, możesz znaleźć zestawy, gdzie wyprawka dla noworodków może składać się z kilku artykułów. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia sprawę zakupów, ponieważ za jednym razem możesz wybrać kilka niezbędnych rzeczy. Taki zestaw jest piękny na prezent, a do tego produkty, które w sobie zawiera, są wysokiej jakości – odznaczają się miękkością i są przyjazne skórze dziecka.

Becik niemowlęcy – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki jest becik niemowlęcy. Głównym kryterium jego wyboru jest jakość materiału i staranność wykonania. Ważne, aby taki produkt był wytworzony z certyfikowanej, stuprocentowej bawełny. Warto zwrócić uwagę chociażby na becik z antyalergicznym wkładem, w którym dziecko będzie czuło się jak… w niebie! Miękki materiał nie podrażnia skóry i jest bardzo miły w dotyku, dlatego noworodki uwielbiają się w niego wtulać. Jeśli się zabrudzi, można go spokojnie wyprać (zwykle w temperaturze 40 °C). Warto sprawdzić też, gdzie został wyprodukowany. Nie warto sprowadzać takich produktów zza granicy, szczególnie spoza granic UE, ponieważ mogą one nie spełniać wszystkich standardów i nie być w 100% bezpieczne. Jeśli becik został wyprodukowany w Polsce, to możesz mieć pewność, że spełnia on wszystkie wymogi prawne i higieniczne.

Ostatnim kryterium jest oczywiście wygląd. Możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Dla dziewczynek i chłopców są dedykowane różne motywy. Kupując oryginalny becik, z pewnością wyróżnisz swoje dziecko, a jeżeli myślisz o zakupie takiego produktu w prezencie – na pewno zostanie on ciepło zapamiętany.

źródło zdjęć: freepik.com

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.