Jedzenie regularne a odchudzanie

Wśród podstawowych zasad zdrowego odchudzania zawsze pojawia się informacja na temat tego, że trzeba jeść posiłki regularnie. No i jest w tym twierdzeniu sama prawda. O ile bowiem zdrowa dieta może składać się z dowolnej ilości posiłków, tak jednak warto wyznaczyć dla nich pewne stałe pory, aby organizm wiedział, kiedy może oczekiwać następnej porcji jedzenia.

A ludzki organizm lubi taką stałość. Nie lubi być natomiast zaskakiwany, gdyż to generuje w nim stres i napięcie. Jedząc regularnie, można w prosty sposób uregulować działanie swojego ośrodka sytości. Oczywiście nie stanie się to tak od razu. Jeżeli ktoś latami przyzwyczajał swój organizm do nieregularnych pór posiłków i ciągłego podjadania, teraz musi przeznaczyć przynajmniej kilka tygodni na to, by na nowo nauczyć się normalnie i racjonalnie jeść. Zdrowe odchudzanie wymaga czasu. Trzeba być więc cierpliwym i wypełniać swój plan działania, aby ostatecznie coś na tej podstawie osiągnąć. Jedząc posiłki o stałych porach, człowiek z czasem znacznie lepiej radzi sobie z zaspokajaniem swojego głodu. Między posiłkami nie jest też tak nerwowy i zestresowany. Organizm po prostu wie, że zaraz znów będzie mógł coś skonsumować, więc nie musi się denerwować.

Oczywiście po świecie wciąż krąży mit, jakoby każda zdrowa dieta musiała składać się z pięciu małych porcji jedzenia, ale na szczęście nie jest to prawda. Niektórzy poczują się dużo lepiej na trzech czy nawet dwóch posiłkach. Nierzadko jest to nawet korzystniejsza metoda odchudzania, gdyż nie jest ona tak obciążająca dla układu pokarmowego.

extrasmall.pl

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.