Łódzkie – region w centrum Polski. Strategiczny dla logistyki

Łódź stanowi jeden z najważniejszych rynków magazynowych w Polsce – to mocna konkurencja dla Warszawy. Cały czas pojawiają się nowe plany i są one realizowane w szybkim tempie – zapotrzebowanie na magazyny na wynajem w Łodzi rośnie.

Łódź – jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce

Łódź wyróżnia się bardzo dobrym położeniem w samym sercu kraju, co sprawia, że od lat stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny. Biegną tędy autostrady, drogi ekspresowe i krajowe (jak m.in. A1, A2, S8 czy S14), znajduje się port lotniczy i stacja kolejowa o ogromnym potencjale. Łódź Fabryczna to jedna z najważniejszych stacji w Polsce.

Lokalizacja, świetnie rozwinięta infrastruktura i sprawnie zorganizowany transport miejski sprawiły, że Łódź została szybko doceniona i stała się kluczowym regionem w branży magazynowej i logistycznej. Zarówno hale produkcyjne, jak i magazyny w Łodzi oraz okolicy miasta przekonują wieloma zaletami – jak położenie, ale też niższe stawki najmu niż w Warszawie. Cały czas budowane są nowe magazyny i hale produkcyjne. Łódź rozwija się bardzo prężnie, przejmując część zainteresowania rynkiem stolicy. Co poza wiele inwestycji realizowanych jest na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Tendencje na rynku wskazują, że nie maleje popyt na hale i powierzchnie magazynowe w Łodzi. Jest to wynik licznych zalet tego regionu – wspomnieliśmy już o położeniu, niższych stawkach najmu, ale trzeba dodać także dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz siły roboczej, dobry dojazd do miast okolicznych. Poza tym atrakcyjne warunki zapewniane są w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jest to jedna z kilkunastu stref wyodrębnionych w Polsce. Obejmuje ona kilkadziesiąt podstref w Łodzi, ale też miastach okolicznych – miedzy innymi w Kutnie, Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Ksawerowie, Konstantynowie Łódzkim, Rawie Mazowieckiej, Zduńskiej Woli, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Paradyżu, Radomsku, a także w Sieradzu. Wsparcie przedsiębiorcy mogą uzyskać również z Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, co stanowi dodatkową zachętę do prowadzenia biznesów w tym regionie.

Interesuje Cię wynajem magazynu? Łódź będzie jednym z najlepszych wyborów i alternatywą wartą rozważenia dla Warszawy. Wybór obiektów jest tak duży, że można znaleźć odpowiednie powierzchnie magazynowe. Łódź ponadto stale się rozwija, umacniając swoją pozycję na rynku i w branży logistycznej i magazynowej.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.