Metody depilacji – który wybrać?

Depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Do wyboru są różne metody depilacji – ważne, aby dopasować ją do rodzaju skóry i swojej wrażliwości. Poniżej omawiamy wybrane z nich – jak żel do depilacji, metoda laserowa czy pasta cukrowa. Poznaj najpopularniejsze rodzaje depilacji.

Depilacja bezpaskowa

Depilacja bezpaskowa to nowa metoda depilacji woskiem – sprawdza się do usuwania owłosienia z wrażliwych części ciała. Wosk stosowany w depilacji bezpaskowej należy przykleić jedynie do włosków, co wiąże się z wyższym komfortem. Wyższa temperatura wosku sprawia, że skóra się rozszerza i łatwiej jest usunąć włoski z delikatnych partii, jak m.in. bikini.

Depilacja woskiem

Lepki i miękki wosk na paskach stosuje się w depilacji klasycznej – przylepia się go do włosków i do skóry. W ten sposób można szybko usunąć włoski z większych partii ciała. To prosty sposób, aby zadziałać jak peeling, czyli usunąć również martwe warstwy naskórka.

Golenie maszynką

Zaletą tej metody jest łatwa dostępność – można wykonać ten zabieg w domu. Jednak wady to niska skuteczność i konieczność ciągłego powtarzania, a zatem i czasochłonność. Dość często występują też podrażnienia, zapalenie mieszków, wrastanie włosków itp. Metoda ta zdecydowanie traci na popularności na rzecz nowocześniejszych sposobów. Konieczny jest też żel do depilacji, który łagodzi podrażnienia.

Pasta cukrowa

Pasta cukrowa, czyli woda, cukier, cytryna i ew. gliceryna – to skuteczny i bezpieczny sposób usuwania włosków. Będzie to dobry wybór nawet dla osób ze skłonnościami do alergii. Depilacja cukrowa nie wywołuje podrażnień i zapewnia długotrwały efekt. Pasta cukrowa to sprawdzona metoda, którą można zastosować także w domu.

Depilator elektryczny

Usuwanie włosków depilatorem elektrycznym to jedna z najpopularniejszych metod depilacji. Plusem jest m.in. długotrwały efekt – proces odrastania trwa nawet 2-3 tygodnie. Wydatek to po prostu zakup depilatora, ale jest to inwestycja opłacalna. Urządzenie jest nieduże, lekkie i poręczne, można je zabrać ze sobą w podróż.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji nie są wyjątkowo popularne, a jednak warto się nimi zainteresować, jeśli mamy niską odporność na ból. Depilacja kremem zwykle nie zapewnia efektów zadowalających, a przy tym jest dość uciążliwa.

Depilacja laserem

Bardzo wysoka skuteczność to jeden z najważniejszych plusów tej metody. To jedna z najbardziej skutecznych metod trwałego usuwania włosków. Co prawda trzeba uwzględnić m.in. ryzyko podrażnień, koszty i czas wykonywania zabiegu. Usuwanie włosków laserem wykonuje się raz na jakiś czas, co też jest ogromnym plusem.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.