Narożnik bez funkcji spania – kiedy się sprawdza, a kiedy nie?

Wstawienie do salonu kanapy jest niejako uwieńczeniem procesu jego dekorowania. Dziś wiele osób decyduje się na narożnik bez funkcji spania lub właśnie z funkcją spania. Wybór powinien być uzasadniony przede wszystkim potrzebami domowników. Kiedy lepiej sprawdza się pierwszy, a kiedy drugi model narożnika?

Gdy salon nie jest sypialnią

Ograniczony metraż mieszkania bądź duża ilość osób je zamieszkująca to dwa najczęstsze powody, dla których domownicy decydują na narożnik z funkcją spania. Jest to doskonałe rozwiązanie głównie wtedy, gdy salon ma być jednocześnie sypialnią nocą porą. Właściciele mieszkania mogą chcieć również przenocować gości w salonie – wtedy również lepszym wyborem będzie narożnik z funkcją spania. Jest to dobre rozwiązanie, gdy w mieszkaniu brakuje pokoi, w których mogliby spać goście. Niemniej jednak w odwrotnej sytuacji lepiej zdecydować się na narożnik bez funkcji spania. Model takiego narożnika jest znacznie smuklejszy, dzięki czemu lepiej prezentuje się on w salonie. Jego gabaryty mogą być nieco mniejsze, ponieważ narożnik bez funkcji spania nie jest rozkładany, a co za tym idzie nie musi on pomieścić co najmniej dwóch osób do spania. Oczywiście można wybrać nieco większy model, zgodnie z własnymi potrzebami. 

Zalety narożnika bez funkcji spania

Decydując się na narożnik bez funkcji spania można wiele zaoszczędzić. Powodem jest fakt, iż właściciel mieszkania kupuje jeden mebel, a nie dwa w jednym (narożnik i łóżko). Ceny narożników są oczywiście bardzo zróżnicowane, jednak na ogół narożniki bez funkcji spania są nieco tańsze. Co więcej, nie trzeba brać pod uwagę tego, czy będzie na nim wygodnie w pozycji leżącej. Wystarczy usiąść i ocenić, czy spełnia on swoją podstawową funkcję, jaką jest komfortowe siedzenie. Narożnik bez funkcji spanianie posiada także komody na pościel, co dla wielu osób jest dużą zaletą, ponieważ nie wymaga ona czyszczenia. Niestety, w jej wnętrzu zbiera się kurz, a sama szufladka często nie jest na tyle duża, żeby rzeczywiście móc pomieścić całą pościel. 

Jaki narożnik wybrać?

Wybór narożnika powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami własnymi. Niemniej jednak decydując się na taki bez funkcji spania, można wybierać pomiędzy wieloma różnymi modelami dostępnymi w sklepach meblowych. Różnią się one od siebie nie tylko wielkością, ale także materiałem wyściełającym. Niektóre narożniki mają wysuwane podnóżki i odchylane zagłówki, dla wygody domowników i osób odpoczywających na nich. Należy jednak pamiętać, że takie modele są znacznie droższe od standardowych. Doskonałym rozwiązaniem są narożniki na wysokich nóżkach, pod którymi można bez większego problemu poodkurzać i powycierać podłogę – nie trzeba więc specjalnie przesuwać mebla. Narożnik bez funkcji spania może być również wykonany na zamówienie. Czas realizacji wynosi zwykle kilka tygodni, jednak dla wielu osób barierą może być cena – taki mebel jest nawet dwa razy droższy od modeli powszechnie dostępnych w specjalistycznych sklepach meblowych. 

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.