Rozwijające zabawy ruchowe dla przedszkolaka

Ruch jest wskazany już od najmłodszych lat życia. Dzieci, które biorą udział w aktywnych zabawach, są sprawniejsze, lepiej skoordynowane, wolniej się męczą. Dotleniony organizm to zdrowszy organizm. Żaden rodzic nie chce, aby jego pociecha spędzała długie godziny przed telewizorem lub, co gorsza z telefonem w ręku. Czas wolny z dzieckiem powinien zatem obfitować w kreatywne zabawy ruchowe. Oto niektóre z nich.

Berek, czyli… gonisz!

Tej zabawy nikomu nie trzeba przedstawiać. Bawili się w nią nasi dziadkowie, obecnie maluchy również za nią przepadają. Do gry potrzebnych jest kilka osób. Jedna z nich jest berkiem, a więc goniącym. Złapana osoba staje się berkiem. Zabawę można nieco urozmaicić. Osoba dotknięta przez berka staje w rozkroku. Aby mogła ona powrócić do gry, inny uczestnik musi przejść pod jej nogami. To wspaniała zabawa dla całej rodziny!

Raz, dwa, trzy, czyli wyścigi

Każde dziecko uwielbia rywalizację. Wyścigi mogą rozgrywać się tylko między dwoma osobami, w tym przypadku między dzieckiem a rodzicem. Dla urozmaicenia zabawy na swojej drodze można ustawić przeszkody np. pachołki, ławki, obręcze. Opiekun ma pole do popisu i okazję do podzielenia się z pociechą swoją kreatywnością. Każda runda może opierać się na innym sposobie pokonywania przeszkód: przeskakiwaniu, czołganiu się, wykonywaniu slalomu, czy chodzeniu na czworakach. Inwencja twórcza bez wątpienia należy tu do rodzica! Jedno jest pewne: dobra zabawa gwarantowana. W tych rozgrywkach udział może brać również cała rodzina.

kasza2go.pl

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.