Słodkie przekąski na imprezę karnawałową dla dzieci i dorosłych

Tegoroczny karnawał to okazja do rodzinnych i przyjacielskich spotkań w domowym zaciszu. Ale to też świetny pretekst do tego, żeby nieco urozmaicić doskonale znane menu i przetestować nowe przepisy. Takie kulinarne nowości z pewnością znajdą się w centrum uwagi wszystkich zaproszonych gości.

Na co dzień zwykle sięgamy po sprawdzone i doskonale znane nam przepisy. Wybieramy takie dania, przekąski czy desery, które przygotujemy w kilka minut i to niemal bez sprawdzania przepisów. Jednak, gdy w planach mamy wizytę bliskich nam osób, motywuje nas to do podejmowania nowych wyzwań i eksperymentowania w kuchni.

Imprezowe menu na karnawał

Karnawał to nie tylko huczne imprezy i uroczyste bale. To też wesołe, choć nieco bardziej kameralne spotkania w gronie rodziny i najbliższych znajomych. Nawet w takich warunkach z powodzeniem możemy zorganizować wieczór filmowy, bal przebierańców dla najmłodszych czy choćby wieczór tematyczny z przekąskami z różnych stron świata. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, powinniśmy zadbać o różnorodne karnawałowe menu, które sprosta oczekiwaniom zarówno dużych, jak i małych gości. Najlepiej sprawdzą się szybkie przekąski oraz domowe soki i napoje z dużą ilością owoców. Może się jednak zdarzyć, że takie smakołyki nie wystarczą i na naszej karnawałowej imprezie pojawi się nieproszony gość … mowa oczywiście o Małym Głodzie, który niespodziewanie będzie chciał zepsuć całe spotkanie. Ale mamy na niego sprawdzony sposób!

Słodki stół na domową imprezę

Żadna impreza nie może obejść się bez rozmaitych słodkości. I choć zadanie to wydaje się trudne, to wcale nie musimy się obawiać ich przygotowania. Nawet osoby, które nie mają doświadczenia w cukiernictwie, doskonale poradzą sobie ze zrobieniem prostych słodkich przekąsek, takich jak np.

  • muffinki,
  • korzenne ciasteczka,
  • kruche rogaliki,
  • serowe pączki czy
  • intensywnie czekoladowe brownie.

Co łączy wszystkie te desery? Oprócz tego, że zachwycają smakiem, to są też idealną metodą na Małego Głoda i jego kompanów! A to wszystko za sprawą serka Danio (więcej pomysłów na takie imprezowe przekąski znajdziesz na https://danio.com.pl/przepisy/). Ich przygotowanie zajmuje zwykle kilkadziesiąt minut i co więcej – wymaga posiadania jedynie podstawowych składników, które bardzo często znajdziemy w domowej spiżarni.

Karnawałowe przyjęcia w domu to okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale też do wspinania się na wyżyny swoich kulinarnych umiejętności. W ten prosty sposób umożliwimy innym poznawanie nowych smaków. Sami bowiem z przyjemnością sięgamy po słodkości, które nigdy wcześniej nie gościły na naszym stole i z równie wielką przyjemnością patrzymy, jak nasi goście śmiało wybierają kolejne desery i delektują się nimi przez cały wieczór.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.