Słuchawki dla biegaczy – jak wybrać?

Dobre słuchawki do biegania to jeden z drobiazgów, który bardzo przydaje się podczas treningu. Przyda się też smartwach albo smartfon, ale to słuchawki pozwolą słuchać muzyki, która nas motywuje i dodaje nam energii. Słuchawki dla biegaczy powinny oferować dobry dźwięk, ale też zapewniać komfort i być solidne oraz wytrzymałe.

Słuchawki do biegania – na co zwrócić uwagę?

Słuchawki dla biegaczy powinny być solidne, wykonane z dobrej jakości materiałów, odporne na upadek czy pot. Bardzo ważne, aby nie wypadały podczas uprawiania aktywności fizycznej. Dostępne są ich różne rodzaje – m.in. słuchawki douszne bezprzewodowe, z pałąkiem, kanałowe czy też nauszne albo tradycyjne na kablu. Które okażą się najlepsze?

Słuchawki douszne bezprzewodowe

Słuchawki douszne z powodów praktycznych i niewielkiej wagi cieszą się dużą popularnością wśród osób uprawiających sport.  Są ponadto wygodne i kompaktowe – nie sprawdzą się dla audiofilów, ale dobrze posłużą do słuchania muzyki z różnych źródeł dźwięku. Jednym z godnych polecenia modeli jest Jabra Elite Active 65t. Ich budowa pozwala na dopasowanie do ucha, są odporne na wodę czy pot – pracują do 5 godzin na baterii. Komfort użytkowania i dobre brzmienie sprawia, że będą one odpowiednie na co dzień dla każdego biegacza.

Słuchawki wokółuszne z technologią Bluetooth

Wśród osób regularnie biegających nie brakuje też zwolenników modeli wokółusznych, które „zamykają” ucho – będzie ono odcięte od świata zewnętrznego i od hałasu z zewnątrz. Można skupić się na muzyce i treningu, będą dobre dla tych, którym zależy na wysokiej jakości muzyki nawet podczas uprawiania sportu. Jako bezprzewodowe słuchawki wokółuszne sprawdzi się m.in. model Skullcandy Crusher Evo.

Będą odporne na uszkodzenia, lekkie, wygodne, mają pałąk podnoszący komfort użytkowania i zabezpieczający je przed zsuwaniem się. Mają ponadto regulowany poziom basu, technologię personalizacji dźwięku Audiodo, bateria pozwala na 40h grania, a technologia szybkiego ładowania pozwala na 4h działania po zaledwie 10 minutach ładowania. Bluetooth umożliwia sparowanie ich ze smartfonem w odległości do 10 metrów.

Sportowe słuchawki Sennheiser CX Sport

Zapewniają świetne brzmienie, są solidnie wykonane i doskonale trzymają się podczas ruchu. Sprawdzą się podczas biegania, ale dobrze służą też do użytku uniwersalnego, gdyż są wszechstronne. Marka jest wyjątkowo ceniona, dlatego nie powinna dziwić doskonała jakość dźwięku – przejrzysta, czysta i klarowna. Są też odporne na deszcz czy pot, co ma znaczenie podczas uprawiania sportu. Optymalne wyciszenie to ich kolejna zaleta. Wyposażono je też w skrzydełka, które mają odpowiadać za dobre ustabilizowanie i przeciwdziałanie wypadnięciu z ucha.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.