Ubieramy maluszka – ubrania dla niemowląt

Dziecko to część nas. To mały człowiek, który zwykle jest wyczekany, upragniony. Jest naszym obrazem i wizerunkiem dwojga ludzi, którzy zapragnęli żeby w ich życiu zaistniał mały człowiek, który naocznie pokazuje jak bardzo dwie osoby kochają się. Kochamy i naszego bobasa. Chcemy, żeby rozwijał się prawidłowo i wyglądał superancko. Dziecko to również inwestycja. Potrzebuje specjalnej diety dostosowanej do wieku i etapu rozwoju, zabawek stymulujących jego rozwój, a także całej masy ubranek. Maluchy, chociaż z początku są niczym małe turlaki i wiele funkcji nie posiadają, potrafią brudzić się wiele razy dziennie.

Ubrania dla niemowląt

Ubrania dla niemowląt to coś, czego potrzebujemy zatem w dużych ilościach. Jeśli mamy dziecko w rodzinie lub wśród znajomych, bardzo często przejmujemy ciuszki po maluchach, które już z nich wyrosły. A rosną bardzo szybko. W internecie również znajdziemy masę produktów używanych, a już niepotrzebnych rodzicom ich pociechom. W cenach na pewno dużo lepszych i niższych niż te nowe, prosto ze sklepu. O ile rodzice na początku mogą mieć bzika w postaci kupowania rzeczy nowych, tak z czasem mogą przeliczyć sobie koszt jednej sztuki na czas wyrastania pociechy z niej. To się po prostu na dłuższą metę nie opłaca, bo jest potężną inwestycją. Ok, miejmy coś ekstra na tzw. wyjście. A cała reszta będzie tylko dla nas i w domu. Co taki bobas mieć powinien w swojej garderobie? Na pewno ubranka na tyle wygodne, abyśmy nie musieli szarpać i denerwować się przy ich zakładaniu. Wygodne pajacyki, śpioszki, najlepiej rozpinane po całości. Jeśli ciuszek jest zakładany przez głowę, wygodnie jest jak ma guziczki lub inny ułatwiacz życia, żeby nie musieć przeciągać główki na siłę i powodować dyskomfort niemowlaka i nerwy rodzica.

Co więcej?

Bluzeczki, bluzy, sweterki, spodenki, kombinezony jeśli pora roku tego wymaga, skarpetki, miękkie buciki, rękawiczki, czapeczki, chusteczki… Produktów jest cała masa. Do wyboru do koloru. Dobrze jest pamiętać, że maluch rośnie bardzo szybko. Miejmy więc z tyłu głowy żeby nie robić zbyt dużych zapasów, a jeśli już, to kupujmy ubranka nieco większe. Dziecko spokojnie do nich dorośnie z czasem. Rękawki bluzeczki i spodenki można zawsze podwinąć. W drugą stronę to nie działa. Jeśli chodzi o kolorystykę, dziecko na początku i tak nie widzi barw. Dopiero z czasem zaczyna je w swój małoczłowieczy odróżniać i reagować na nie. Tu więc wszystko zależy od nas, naszego gustu i upodobań. Wybór ubranek jest ogromny. W zwierzątka, postaci z bajek, różne barwy itp. Z naszego malucha możemy zrobić wręcz kreatora gustu i smaku. Sami jednak wiecie na pewno, że nie to jest najważniejsze. Podstawa to właściwa opieka, dbanie o prawidłowy rozwój bobasa, stymulowanie jego aktywności. Dziecko to wielkie szczęście, ale i ogromna odpowiedzialność. Jest wiernym odbiciem swoich rodziców, bo to przecież od nas uczy się wszystkiego. Zachowania, przyzwyczajeń i nawyków. Chcemy żeby ładnie wyglądało i wyrosło na porządnego człowieka. Róbmy wszystko żeby być dumnym z naszego potomka.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.