Urządzamy małą kuchnię w bloku – poradnik aranżacyjny

Niewielka powierzchnia kuchni to prawdziwe wyzwanie podczas jej urządzania. Okazuje się jednak, że przy wybraniu odpowiednich, bardzo funkcjonalnych mebli, aranżacja staje się czystą przyjemnością i wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Podpowiadamy, jak wygodnie urządzić małą kuchnię w bloku.

Podłogowy ciąg kuchenny – meble kuchenne do zabudowy

Im mniejszą powierzchnią dysponuje właściciel mieszkania, tym mniej miejsca może wygospodarować na podstawowe sprzęty RTV i AGD. Warto więc zdecydować się na wybór mebli kuchennych do zabudowy z możliwością umiejscowienia piekarnika czy zmywarki pod blatem. Dzięki temu przestrzeń do przygotowywania posiłków znacznie się zwiększa, nie tracąc możliwości montażu sprzętów.

Istotny jest również kształt kuchni; od niego zależy forma ciągłości mebli, na którą należy się zdecydować. W przypadku bardzo wąskiego pomieszczenia sprawdzi się ich ustawienie w literę „L”. Większa część szafek na jednej, najdłuższej ścianie, a dodatkowe, na przykład z umywalką, na przyległej prostopadle.

Wykorzystaj przestrzeń nad blatem – kuchenne szafki wiszące

Zwiększenie ilości produktów czy naczyń możliwych do przechowywania w kuchni wiąże się z jak największym wykorzystaniem przestrzeni na ścianach. Doskonałym wyborem jest zestaw mebli podłogowych z kuchennymi szafkami wiszącymi. Dzięki temu pomieszczenie nie traci na przestrzeni, a mieszkańcy zyskują dodatkowe możliwości. Warto także przemyśleć rodzaj okapu. Zdecydowanie się na wybór modelu do zabudowy podszafkowej sprawi, że będzie nie tylko dyskretny, ale także pozwoli na powieszenie dodatkowego mebla.

Alternatywą dla zabudowy ściennej jest wykorzystanie samych półek wiszących; to doskonałe rozwiązanie dla bardzo małych kuchni. Wówczas warto postawić na pojemne, głębokie szafki podłogowe, a półki wykorzystać do estetycznego poustawiania naczyń czy słoików z suchą żywnością. Kuchnia zyska świeżego, rodzinnego designu i wszystko zawsze będzie pod ręką. Szukając nowoczesnych i praktycznych szafek kuchennych warto odwiedzić marketmeblowy.pl/meble-kuchenne/szafki-kuchenne

Funkcjonalne meble do małej kuchni – wyjątkowe rozwiązania

Niewielka przestrzeń wymaga nietypowych rozwiązań. Poszukując funkcjonalnych mebli do małej kuchni warto pochylić się nad najbardziej zaskakującymi modelami. Mieszkańców i gości zachwycą półki cargo, czyli wąskie, wysuwane szafki z licznymi poziomami. Ciekawym rozwiązaniem są także chowane blaty – wysuwane z zabudowy, a schowane wyglądające jak kolejna z szuflad. Wybierając z kolei miejsce do zamontowania zlewu kuchennego, można zdecydować się na jego głębszy montaż z pozostawieniem kilku centymetrów przestrzeni na pokrywę stanowiącą przedłużenie blatu. 

W momencie konieczności umycia naczyń wystarczy zdjąć pokrywę, która pozostawiona na zlewie przedłuży przestrzeń do przygotowywania posiłków. Przy wykorzystaniu nowoczesnych, funkcjonalnych mebli, nawet największa kuchnia może zyskać ogromne możliwości.

Redakcja agagu.pl