Zakup dekoracji do domu

Już u początków naszej cywilizacji zorientowaliśmy się, że jeżeli chcemy być lepsi, najważniejsza jest optymalizacja czasu, który poświęcamy na codzienne czynności w naszym domu. Drugą stroną medalu jest jednak chęć przyjemnego mieszkania, sprawiającego radość z samego patrzenia. Niestety, te dwie kwestie nie zawsze idą ze sobą w parze.

Zakup dekoracji do domu

Zakup dekoracji do domu to często strzał w kolano. Nawiązując do pierwszego akapitu, trzeba idealnie wyważyć stosunek funkcjonalności do chęci wzbudzenia zazdrości u wszystkich swoich gości. Największy problem, jeżeli chodzi o zakup dekoracji do domu, jak się okazuje, mamy z kuchnią.

Kuchnia jest sercem naszego mieszkania. Trzeba pamiętać, że o ile nie chcemy codziennie zamawiać jedzenia do domu, (co również może być opłacalne, na przykład jeśli mieszkamy sami) będziemy spędzać w kuchni ogromną ilość czasu, którą tylko przedłużać będzie ciągłe przekładanie storczyków z miejsca na miejsce, bo „zawadzają”. Nie jest dobrym wyborem wstawianie do tego pomieszczenia żadnych większych dekoracji takich jak rzeźba albo obraz. Jeżeli chodzi o obrazy, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Kuchnia to pomieszczenie, które musi być oddzielone od oficjalnych pomieszczeń naszego mieszkania ze względów na wilgotność i zapachy (choć nieraz szkoda, bo piękne) unoszące się w powietrzu. Zapach, który czujemy jest przecież mikrocząsteczkami jedzenia, które gotujemy. Nie do wyobrażenia jest więc sytuacja, w której wydajemy całą wypłatę na płótno naszego ulubionego artysty, które chcemy przekazać swoim wnukom i wsadzamy go do kuchni, gdzie będzie się rozkładał w oparach tłuszczu i wilgotności gotowanej herbaty i kawy. Nawet jeżeli na obrazie jest pyszne jedzenie, wierz mi, nie warto.

Problemy z zakupem

Zakup dekoracji do domu, jeżeli chodzi o inne pomieszczenia, nie wydaje się już tak trudny. Problemy mogą pojawić się przy łazience, ale tutaj jakoś mamy większą świadomość, że wszystko co włożymy do tego pomieszczenia musi być odporne na wodę, albo wody potrzebować. Właśnie! Najczęstszy błąd polskich rodzin, jeżeli chodzi o zakup dekoracji do domu do łazienki, to absolutny brak użycia roślin. Nawet jeżeli twoja łazienka jest mała, nie musisz kupować przecież krzaku róż, najlepsze do łazienek jest kupno roślin mocno zielonych, akcentujących spokojny kolor w najczęściej zimnych kolorach naszej łazienki. Swoją drogą, warto zastanowić się czy zawsze białe czy szare kafelki, choć modne, to najlepszy wybór.

Zakup dekoracji do domu jeżeli chodzi o salon to dość prosta sprawa i ciężko to zepsuć. Możesz puścić wodzę fantazji. Chcesz mieć pokój dzienny godny czasów rewolucji francuskiej? Połóż na kominku popiersie ulubionego artysty. Kręci cię nowoczesny design? Zainwestuj w regularne i symetryczne kształty mebli i otoczenia. Możliwości jest tak wiele, że trudno streścić je w tym króciutkim tekście.

Na sam koniec sypialnia. Możesz się nie zgodzić, ale dla mnie sprawa jest prosta – im mniej tym lepiej. Sypialnia to miejsce bardzo intymne i przeznaczone na spokojny odpoczynek, więc nie pozwól aby, coś Cię rozpraszało. Dekoracje powinny być więc delikatne i skromne.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *