Zabawa w gotowanie czyli jak wybrać zabawkową kuchnię dla dziecka?

Chcesz zachęcić swoje dziecko do nauki gotowania? Warto w tym celu wykorzystać zabawkowe kuchnie dla dzieci. W tym poradniku podpowiadamy jak wybrać odpowiednią oraz jakie korzyści niesie zabawa w gotowanie.

Wiele osób żyje w błędnym przeświadczeniu iż gotowanie to trudny i żmudny obowiązek. Prawda jest jednak taka, iż gotowanie może być również znakomitą zabawą – o czym warto przekonać dzieci już od najmłodszych lat. Maluszki bardzo lubią naśladować wszystko to co robią dorośli i gdy widzą, że mama lub tata przygotowują posiłek bardzo chciały by również pomóc. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka zanim dopuścimy je do prawdziwej kuchni warto podarować mu kuchnię zabawkową aby oswoiło się z podstawami gotowania właśnie poprzez zabawę.

Jakie korzyści wynikają z posiadania zabawkowej kuchni dla dzieci?

Zabawa w gotowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Dziecko w końcu ma miejsce w którym to ono jest szefem i może odgrywać różne role oraz próbować przygotować potrawy dla innych. Właśnie dzięki temu dziecko może rozwinąć swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dodatkowo uczy się podstaw gotowania w bezpiecznych warunkach i rodzice nie muszą się martwić o to, że maluch się poparzy lub też przetnie noże.

Gdzie umieścić zabawkową kuchnię?

Z racji, że dziecięce kuchnie zabawkowe potrafią zajmować dość sporo miejsca dość istotną kwestią jest ich umiejscowienie. Całkiem praktycznym miejscem może się okazać nie dziecięcy pokój ale domowa kuchnia. Jeżeli tylko pozwala na to ilość miejsca dziecko będzie mogło się bezpiecznie bawić podpatrując ruchy dorosłego podczas przygotowania posiłków. Taka zabawa razem pozwala zacisnąć rodzinne więzi oraz poprzez rozmowę z dzieckiem, od najmłodszych lat wpoić mu istotne podstawy żywieniowe.

Co zawierają dziecięce kuchnie i jakie modele warto zakupić?

Obecnie producenci zabawek są w stanie przygotować produkty, które niemal identycznie odwzorowują prawdziwe kuchnie. Zabawki takie jak kuchnia Smoby mają ciekawy i nowoczesny wygląd, atrakcyjną kolorystykę oraz są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Kuchenka Smoby jest również tak samo interaktywna jak prawdziwe urządzenia. Pozwala na sterowanie kurkami, wydaje odgłosy gotowania, piekarnik świeci się po włączenie – jednym słowem idealnie imituje prawdziwe urządzenia. Warte odnotowania jest również dodatkowe wyposażenie takich zabawkowych kuchni. Mogą posiadać okap, lodówkę, mikrofalówkę czy też zmywarkę.

Wybór modeli jest bardzo duży – decydując się zatem na zakup warto postawić na renomowanych producentów takich jak marka Smoby, Little Tikes, Ecoiffer oraz zwrócić baczną uwagę na to czy zabawka posiada wszystkie niezbędne certyfikat bezpieczeństwa.

Czy dziecięca kuchnia to zabawka wyłącznie dla dziewczynek?

Dziecięca kuchnia zabawkowa to zabawka którą można sprezentować również chłopcom. To prawda, że dziewczynki chętniej bawią się w gotowanie ale nie znaczy to, że chłopcy również nie pokochają zabawy w kuchni. Przygotowanie potraw, krojenie, przyprawianie to zabawa, która przyniesie radość wszystkim – zarówno chłopcom jak i małym dziewczynkom.

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *