Zabawki dla niemowlaka- niezawodna klasyka

Świat dziecka pełen jest zabawek i akcesoriów. Ulegamy reklamom, namowom, kupujemy coraz więcej. Rynek zabawek potrafi rozpieszczać. Dostęp, jakość oraz technologia powodują, że nie możemy się oprzeć kolejnym nowościom. My stawiamy na klasykę, dlatego też stworzyliśmy przegląd 5 najciekawszych i najtrwalszych zabawek specjalnie dla Twojego malucha. Zatem, które zasługują na szczególną uwagę? Czy pościel dziecięca, kocyk czy kołdry i poduszki mogą być pomocne w zabawie? Sprawdźmy!

Zabawki z filcu

Tak jak kołderka dla niemowląt to obowiązkowy element wyprawki dla maluszka, tak zabawki z filcu do zabawy to coś, o czym nie należy zapominać. Tanie, proste w stworzeniu i w dodatku bezpieczne dla malucha. Zabawki z filcu wykonać możemy własnoręcznie, angażując nieco starsze dzieci. Nie masz szerokich umiejętności manualnych? Nie martw się, ich wykonanie jest banalnie proste. Wystarczy wykorzystać odrobinę wyobraźni, nożyczki, filc oraz przykładowe formy. Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem gotowych produktów, postaw na zabawki robione ręcznie przez osoby prywatne lub mniejsze firmy. Dzięki temu nie tylko zyskasz świetnej jakości, unikatowy produkt, ale też przyczynisz się do rozwoju polskiej gospodarki. 

zabawki z filcu

źródło: https://wiolawoloszyn.pl/najbardziej-kreatywne-i-rozwijajace-zabawki-dla-dzieci-kargulek-biznesmamy-23/v

Drewniane klocki 

Klasyka, drewniane klocki w różnych kształtach to zdecydowany faworyt wśród zabawek dla dziecka. Klocki drewniane są niezwykle trwałe i ponadczasowe. Zabawa niby może trwać bez końca. Dzięki użyciu bezpiecznych dla dzieci farb nie powodują alergii podczas użytkowania. Klocki drewniane to produkt istniejący na rynku już od lat. Wciąż cieszący się niebywałą popularnością. Mamy je uwielbiają. Dzięki odpowiedniej wielkości kształtom nie muszą już martwić się ryzykiem zadławienia. Klocki drewniane są produktem ekologicznym. Mogą służyć wielu pokoleniom i nie zawierają ani grama plastiku. Drewno to nasz zdecydowany faworyt w kategorii materiałów. Jest trwały i przyjazny dla dziecka. 

Basen z kulkami

Basen z kulkami to niewątpliwie marzenie niejednego dzieciaka. Place zabaw pełne plastikowych kulek cieszą nie tylko oko malucha. Jest to niewątpliwie świetna zabawa pobudzająca zmysły. Posiadasz klasyczny basenik w domu? Zrób to sama. Wystarczy, że kupisz odpowiednią ilość plastikowych piłek i gotowe. Dziecko może cieszyć się nim zarówno w lecie, jak i późną jesienią. Jest to świetne rozwiązanie dla ruchliwych maluchów. Piłki są w pełni bezpieczne, a dzięki zastosowaniu klasycznego basenu nie wydajesz dodatkowych pieniędzy. Świetne, prawda?

Książki szukaj i znajdź 

Dzieci uwielbiają poznawać świat. Dzięki książeczkom z kategorii szukaj i znajdź, jest to jeszcze prostsze. Maluch zaciekawiony ilością postaci, zwierząt oraz rzeczy wchodzi w świat pełen wyobraźni i niesamowitych wrażeń z odkrywania otaczającej rzeczywistości. Książeczki to idealny sposób na nawiązanie relacji z dzieckiem oraz wspólną zabawą. Nie da się ukryć, że dzieci uwielbiają pytać. Dzięki książeczkom mogą nie tylko pytać, ale też wskazywać poszczególne elementy. Jest to świetny element nauki dla dziecka. Rozwija zmysł wzroku i wpływa na płynność reakcji oraz szybkiego myślenia. Książeczki szukaj i znajdź, poprawiają koncentrację oraz umiejętność zapamiętywania. Jest to świetna edukacyjna alternatywa dla hałasujących zabawek. Książeczki potrafią zająć naszego malucha na dłuższy czas, dając nam odrobinę wytchnienia. 

książeczka dla dziecka

źródło:https://wiolawoloszyn.pl/najbardziej-kreatywne-i-rozwijajace-zabawki-dla-dzieci-kargulek-biznesmamy-23/

 Książeczki sensoryczne

Pozostając w tematyce książeczek, nie sposób nie wspomnieć o książeczka sensorycznych. Zabawki sensoryczne już od jakiegoś czasu dzielnie podbijają rynek. Ich rola w rozwoju dziecka jest niezwykle znacząca. Wpływają na zmysł wzroku, dotyku, a nawet słuchu. Dzięki wykonaniu z bardzo dobrej jakości materiałów książeczki sensoryczne zostaną z nami na długo. Książeczki te w przeciwieństwie do klasycznych, wykonane są z różnych materiałów, wzbudzając dodatkowo ciekawość dziecka. Są miękkie, pozbawione małych elementów, dlatego będą bezpieczne nawet dla dzieci poniżej 3 r.ż. 

Zabawki stanowią nieodzowny element dzieciństwa. Nie da się ukryć, że gdy w naszym domu jest dziecko, jest ich wszędzie pełno. Dlatego też my stawiamy na takie, które nie tylko będą bezpieczne dla malucha, ale też posłużą mu na lata. Książeczki sensoryczne i klocki drewniane to coś, czego nie może zabraknąć u nas w domu. Masz już swój zestaw?

Redakcja agagu.pl