Związek partnerski – czym jest i jak go stworzyć?

Związek partnerski to specyficzna relacja. Zgodnie z założeniami współczesnej psychologii, związek partnerski polega na ciągłym poszukiwaniu i próbie dogadywania się ze sobą. W tego typu relacjach niezbędna jest pewnego rodzaju elastyczność. Nie sprawdzi się w tym przypadku ustalanie sztywnych reguł oraz podziałów. Czym więc właściwie jest związek partnerski oraz jak go stworzyć? Podpowiadamy. 

Czym jest związek partnerski? 

Związek partnerski to swego rodzaju relacja, w której ludzie szanują się nawzajem, pomagają sobie, dzielą obowiązki po równo oraz są współodpowiedzialni za każdą sferę życia rodziny i siebie nawzajem. Nawet jeśli macie odmienne zdanie, to wciąż gracie w jednej drużynie, którą wspólnie tworzycie.  

Oczekiwania każdej osoby są ważne, jednak ważne jest, aby wśród nich znaleźć miejsce na potrzeby partnera. Partnerska relacja to taka, w której każdego dni poznajecie się na nowo. Troska i wzajemny szacunek to więc kluczowe elementy relacji partnerskiej.  

Szacunek to niewątpliwie najważniejszy aspekt każdego związku. Warto czasami przypomnieć sobie, jak było na początku związku. Miłe słowa, romantyczne spacery, celebrowanie każdej chwili? Czy w Waszym związku w dalszym ciągu są one obecne? Jeśli nie, warto do tego wrócić. Dziękujcie za otrzymane prezenty, starajcie się każdego dnia być dobrym dla swojego partnera, zaskakujcie siebie nawzajem. Celebrujcie wspólne śniadania, obiady czy kolacje. Pamiętajcie również o szanowaniu potrzeb swoich, jak również potrzeb partnera/partnerki. Nikt nie oczekuje również, że od razu będziecie mistrzami w radzeniu sobie z problemami codzienności, które pojawiają się każdego dnia.  

Czy związek partnerski jest dla każdego? 

Chcecie stworzyć dobry i trwały związek partnerski? Ważne jest, aby próbować wspólnie podejmować decyzje. Niedopuszczalną sytuacją jest ta, gdy jeden z partnerów nie liczy się ze zdaniem drugiej osoby. Zanim podejmiecie decyzję, gdzie pojedziecie na wakacje, gdzie spędzicie święta, jak udekorujecie salon, czy jakie meble kupicie do sypialni – skonsultujcie to ze sobą nawzajem. Warto przed podjęciem każdej decyzji usiąść na spokojnie i porozmawiać. Nie musicie oczywiście konsultować ze sobą każdej drobnej decyzji, co do zakupów spożywczych czy innych drobnostek, ale istotne jest, by ważne decyzje, podejmować wspólnie. Pamiętajcie, aby do wszystkiego podchodzić z umiarem i zachowywać dystans. 

Bliskość fizyczna również jest niezwykle ważna w każdym związku. Jeśli jest to relacja długoletnia, warto się na chwilę zatrzymać nad tą kwestią. Masz wrażenie, że w waszym związku brakuje czegoś nowego? Może chciałbyś/chciałabyś na nowo rozbudzić miłość w waszej relacji i podgrzać atmosferę w sypialni? Może warto wprowadzić do sypialni gadżety erotyczne – wibrator podgrzewany lub huśtawka erotyczna? Wybierz to, co najbardziej Wam odpowiada. Wszystkie akcesoria i gadżety erotyczne znajdziesz w sklepie online Area69. 

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *