Kolorowa i wygodna pościel dla niemowlaka – na co zwracać uwagę przy kupnie?

Kompletna wyprawka dla niemowlaka zawierać powinna kilka podstawowych elementów. Jednym z nich jest pościel. Obecnie w sklepach znaleźć można wiele jej rodzajów ze względu na różnorodność materiałów. Każdy z nich wpływa także na cenę wyrobu. 

Dziecko będzie miało kontakt z pościelą już od pierwszych dni życia. Dlatego też warto poświęcić czas na wybranie najodpowiedniejszego produktu. Więcej informacji na temat tego, na co zwracać uwagę podczas kupna pościeli dla niemowląt znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Bezpieczna pościel dziecięca

Pościel dziecięca musi być przede wszystkim bezpieczna. Przy zakupie warto zwracać uwagę, czy dany produkt otrzymał wymagane certyfikaty. Szczególnie ważny jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który uznawany za ogólnoświatowy znak jakości wyrobów włókienniczych. Kupując pościel posiadającą odpowiedni atest, zadbamy o zdrowy i komfortowy sen naszego dziecka. 

Pościel a SIDS

Istotnym aspektem jest także zapięcie pościeli. Jest ono na tyle ważne, że może mieć wpływ na pojawienie się zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS). W celu podwyższenia bezpieczeństwa dziecka warto postawić na pościel, która:

  • nie posiada guzików;
  • nie posiada elementów łatwych do oderwania;
  • posiada bezpieczny zamek błyskawiczny (ukryty).

Przy zakupie pościeli należy również zwrócić uwagę na jej rozmiar. Dopasowana powinna być do rozmiaru łóżeczka. W ten sposób nie zajmie zbyt dużo miejsca, a dziecko będzie mogło bezpiecznie spędzić noc. 

Właściwości antyalergiczne

Pościel niemowlęca nie może być uczulająca. Dlatego też należy sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt posiada właściwości antyalergiczne. Materiał, z którego jest wykonany nie powinien być drażniący. Skóra dziecka, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, jest bardzo delikatna, dlatego warto zrezygnować z pościeli wypełnionych pierzem. Dobrym wyborem będzie natomiast pościel wykonana z naturalnych materiałów.

Wysoka jakość materiału

Szukając odpowiedniej pościeli niemowlęcej powinniśmy postawić na wysoką jakość. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na skład materiału. Najlepszym wyborem będą produkty bawełniane, gdyż są one miękkie i nie powodują podrażnień. Ponadto bawełna jest naturalnym materiałem, dzięki któremu skóra dziecka będzie oddychać przez całą noc. 

Pościel wysokiej jakości posłuży również na dłuższy okres czasu. Po wielu praniach pozostanie ona dalej delikatna oraz przyjemna w dotyku, a jej kolor i wzory nie wyblakną. Dzięki temu zakup nowej pościeli nie będzie wymagany aż tak często. 

Pościel niemowlęca – kolory i wzory

W sklepach znaleźć można pościel dla niemowlaków w praktycznie każdym kolorze. Ponadto powstają coraz nowsze wzory, które często zawierają motywy zwierzęce, roślinne. Modne są również elementy i postacie z bajek. Wybór designu jest kwestią indywidualną, dlatego każdy rodzic bez problemu znajdzie produkt wedle swoich preferencji. Dzięki temu pościel można łatwo skoordynować np. z innymi dodatkami w pokoju naszego dziecka. 

Redakcja agagu.pl