Szczególny dar – wzrok

Oczy są szczególnym darem, o który należy szczególnie dbać. Już od urodzenia człowiek posługuje się wzrokiem. Poza tym, że stanowią niewątpliwy element estetyczny, pełnią nieocenioną rolę w życiu człowieka.

Choroby oczu niewątpliwie wymagają fachowej pomocy. Okulistyka jest dzisiaj niezwykle obciążoną dziedziną medycyny z tego względu, że chorób oczu jest naprawdę wiele. Już małe dzieci, nieraz po urodzeniu korzystają ze specjalistycznej opieki okulisty. Bardzo powszechna jest choroba zwana zezem. Im wcześniej zaczyna się leczenie zeza, tym szybciej można się z niego wyleczyć.

Czasami same ćwiczenia pomagają, choć nieraz wskazana jest operacja okulistyczna. Jeśli będzie ona wykonana odpowiednio wcześnie, wówczas może nawet nie być śladu po zezie. Dodatkowo ćwiczenia ortoptyczne, powodują szybszy powrót do zdrowia. Nici użyte do zabiegu są przeważnie wchłanialne, więc nie ma potrzeby ich usuwania w gabinecie zabiegowym.

Jest mnóstwo innych chorób oczu, których z wiekiem, niestety przybywa. Chodzi na przykład o zwyrodnienie plamki żółtej czy zwyrodnienie ciałka szklistego. Bardziej znaną dolegliwością jest zaćma, inaczej mówiąc katarakta. Najbardziej rozpowszechnione jest zapalenie spojówek. Choroby oczu, to również choroby powiek.

Przyczyny chorób oczu mogą być rozmaite. Mogą to być zakażenia wirusowe, zakażenia bakteryjne, choroby nowotworowe, cukrzyca, nieszczęśliwe wypadki i wady wrodzone. Można skutecznie zapobiegać pogarszaniu się wzroku. Dzięki specjalistycznej pomocy można nawet zapobiec całkowitej utracie widzenia.

chronswojwzrok.pl

Redakcja agagu.pl