Zabawki na dzień dziecka dla każdego malucha

Dzień Dziecka to jedna z tych okazji, kiedy warto kupić dla swojego maluszka coś ciekawego. Nawet w tych rodzinach, w których zabawki wręcza się tylko od czasu do czasu, zwykle w Dniu Dziecka pojawia się jakiś ciekawy prezent. Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym dla dzieci w każdym wieku uda się znaleźć interesujące rzeczy.

Zabawki na dzień dziecka dla najmłodszych

Dla małych dzieci z tej okazji warto kupić jakieś ciekawe zabawki, które będą rozwijały ich zdolności poznawcze. Najmłodsi zainteresują się zabawkami manipulacyjnymi. To różnego rodzaju sortery, a zatem przedmioty, do których coś się wkłada lub coś się z nich wyjmuje. Trenują one motorykę małą, a zatem rączki. Starsze dzieci ucieszą się z zabawek kreatywnych, różnego rodzaju układanek, puzzli, klocków. To właśnie dla dzieci do 4 roku życia warto wybierać rzeczy, które stymulują rozwój i ciekawość poznawczą.

Zabawki dla starszych dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci starsze, w wieku przedszkolnym, bardziej ucieszą się z zabawek, które są związane z ich zainteresowaniami. Przykładowo dziewczynki w tym wieku uwielbiają lalki, którymi mogą opiekować się i bawić w rodzinę. Chłopcy ucieszą się z samochodów. Warto pamiętać o tym, by kupować zabawki, które są dobrej jakości, wykonane z przyjaznych dla dzieci materiałów. Świetnie sprawdzą się na przykład rzeczy drewniane. W tym wieku maluchy ucieszą się również z akcesoriów sportowych. To może być rowerek biegowy lub rower tradycyjny, deskorolka albo hulajnoga. Jeżeli dziecko nie ma jeszcze takich rzeczy, najwyższa pora je sprawić. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ sport niezwykle usprawnia dziecko, nie tylko ruchowo. Pozwala na rozwój zmysłów proprioceptywnych, które wpływają pozytywnie między innymi na integrację sensoryczną.

Zabawki dla młodszych dzieci szkolnych

Młodsze dzieci szkolne często mają już swoje wymarzone przedmioty, które zwyczajnie pragną dostać. To mogą być na przykład zestawy klocków Lego, lalki Barbie lub inne tego typu rzeczy. Warto dowiedzieć się wcześniej, o czym marzy dziecko. Dlaczego to takie ważne? Bo w tym wieku dobrze jest pokazać swojemu dziecku, że jego potrzeby są brane pod uwagę. Prezent na dzień dziecka może być niespodzianką, jednak niech to będzie niespodzianka, która w jakikolwiek sposób odpowiada na potrzeby dziecka. Ciekawym pomysłem na prezent z okazji dnia dziecka jest również podarowanie przeżycia, doświadczenia, a nie rzeczy typowo materialnej. To może być zatem rodzinne wyjście na przykład do parku rozrywki.

Redakcja agagu.pl