Gdzie pojechać na wakacje za granicą?

Pandemia koronawirusa znacznie utrudniła planowanie wakacji. Oczywiście wszystkie hotele oraz ośrodki przestrzegają zasad, które funkcjonują w tym czasie.

Planowanie wakacji

Liczba gości została ograniczona, dlatego w każdym hotelu panuje określony limit. W każdym hotelu muszą znajdować się również środki do dezynfekcji. Niestety takie miejsca jak sale zabaw dla dzieci oraz jadalnia są wyłączone z użytkowania, ponieważ mogą tam tworzyć się duże skupiska ludzi, które nie sprzyjają powstrzymywaniu wirusa. W większości miejsc posiłki dostarczane są bezpośrednio pod drzwi pokoju. Wakacje za granicą najlepiej spędzać w domkach noclegowych, ponieważ w ten sposób można ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Dużą popularnością cieszą się również kampery oraz namioty. Jeżeli na zewnątrz panuje odpowiednia temperatura to nocleg w namiocie może być naprawdę ciekawym przeżyciem. Na polu namiotowym znacznie łatwiej jest utrzymać zasady reżimu sanitarnego oraz odległość między osobami. Obecnie ceny wycieczek turystycznych są bardzo atrakcyjne, ponieważ biura podróżnicze chcą jak najszybciej odrobić straty. Obecnie wakacje za granicą kosztują podobnie co wakacje w Polsce, dlatego warto wykorzystać ten czas. Cena paliwa cały czas rośnie, dlatego podróż na własną rękę nie zawsze może okazać się tańsza. Należy również pamiętać, że wakacje to czas odpoczynku, a kierowanie samochodem wymaga ciągłej koncentracji oraz uwagi. Dla osób, które lubią górskie szlaki doskonałym kierunkiem jest Słowenia.

Kierunki podróży

Jest to niewielki kraj, w którym można znaleźć zarówno piękne góry jak i plażę nad Adriatykiem. Warto zauważyć, że między różnymi atrakcjami nie ma więcej niż 150 km, dlatego jednego dnia można zwiedzić zarówno morze jak i góry. W Słowenii najbardziej opłaca się nocować na campingach, a posiłki spożywać w barach mlecznych. Dobrym pomysłem jest zapytanie miejscowych o knajpy, które są warte uwagi i polecenia. Ceny są dość wysokie, dlatego zakupy najlepiej jest robić w supermarketach. Ciekawym, ale mało popularnym miejscem jest Gruzja. Jest to kraj idealny dla fanów trekkingu. Ludność w Gruzji jest bardzo otwarta i pogodna. Są oni towarzyscy do tego stopnia, że mogą próbować zapraszać do wspólnej biesiady. W tym kraju występują również subtropikalne lasy oraz wysokie góry. Na uwagę zasługuje fakt, że ceny są znacznie mniejsze niż w Polsce. Za chleb trzeba zapłacić 0,7 gel, które jest równowartością 1,20 zł. Ciekawym miejscem jest również Turcja, która pozwoli lepiej poznać wschodnią kulturę. Ceny w Turcji znacznie spadły, dlatego jest to idealny czas na podróż do tego kraju.

Sprawdź też: Jak wybrać dobrą wędlinę?

Redakcja agagu.pl