Nowoczesne okna – styl, szyk, design

Jeśli jesteś na etapie remontu lub budowy domu, z pewnością zauważyłeś, jak wiele innowacji zostało wprowadzonych przez producentów okien. Coraz nowsze rozwiązania mają za zadanie nie tylko zwiększyć funkcjonalność okna, ale przede wszystkim zachwycić oczy klienta wyjątkowym designem. Co w nowoczesnych oknach sprawia, że aż chce się je kupić?

Nowoczesne okna aluminiowe i PVC

Okna PVC (zwane także oknami PCV) większości osób kojarzą się z niezbyt estetycznymi białymi profilami. Tymczasem prawda jest zgoła inna – wygląd nowoczesnych okien PVC można w prosty sposób dostosować do potrzeb klienta oraz estetyki budynku. Możliwe jest nadanie im odpowiedniej faktury, dzięki czemu wyglądem mogą przypominać pomalowane okna drewniane, a także zastosowanie nowoczesnych metod barwienia z użyciem technologii koekstruzji akrylkoloru, dzięki czemu można nadać oknom dowolny kolor, dopasowując go elewacji budynku i preferencji klienta.

Dla fanów nowoczesnego budownictwa doskonałym rozwiązaniem są okna aluminiowe – smukłe i lekkie ramy doskonale sprawdzą się nawet w najbardziej awangardowych projektach. Takie rozwiązania coraz częściej stosowane są w nowoczesnych biurowcach, ekskluzywnych hotelach, witrynach sklepowych czy lokalach usługowych, a także w wielu domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Największą popularnością cieszą się okna w kolorze antracytowym, jednak klient może przebierać w całej palecie barw, szukając koloru, który go zachwyci. Co więcej, okna aluminiowe świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju modnych dużych przeszkleń, których nie da się zrobić z wykorzystaniem okien PVC. Rozwiązanie to cechuje się również wyższą trwałością, dlatego jest warte swojej ceny.

Dla osób, które z różnych względów zdecydowały się na okna PVC, jednak są zachwycone estetyką i designem okien aluminiowych istnieje jednak doskonałe rozwiązanie. Chcąc nadać swoim oknom niepowtarzalny i indywidualne wygląd, mogą zainwestować w specjalne aluminiowe nakładki aluskin, które pozwalają nadać oknu oryginalny efekt, dopasowany do potrzeb klienta. Gama kolorów jest tu identyczna, jak w przypadku okien aluminiowych.

Niskie skrzydło – estetyka i użytkowość

Coraz częściej na popularności zyskują także okna z niskim skrzydłem. Obecne możliwości technologiczne pozwalają na obniżenie skrzydła okna nawet do 10 centymetrów. To pozwala osiągnąć nie tylko wspaniały efekt wizualny na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dzięki takiemu zabiegowi zwiększa się nasłonecznienie w domu, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów technicznych. To sprawia, że w mieszkaniu jest więcej słońca, które jest szczególnie cenne przy krótkich, zimowych dniach.

Redakcja agagu.pl