Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Kupujemy ogrodowy basen dla dziecka – jak wybrać najlepszy?

Data publikacji 31 lipca 2020

Kąpiel w ogrodowym basenie to doskonały sposób na relaks i ochłodzenie w upalne dni letnie. Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie, dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego basenu. Na co trzeba zwracać uwagę?

Rodzaj basenu ma znaczenie!

W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje basenów ogrodowych, a mianowicie:

  • baseny dmuchane

Są one najlepszym rozwiązaniem dla maluchów do 2-3 roku życia. Nie zajmują dużo miejsca, kosztują niewiele, szybko się składają. Można zabrać je na wakacyjny wyjazd. Będą pasować do każdego ogrodu, a do wyboru jest mnóstwo wersji kolorystycznych i kształtów.

  • baseny rozporowe

Są przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia. Z racji na to, że występują w różnych rozmiarach, łatwiej dopasować je do konkretnych potrzeb. Oczywiście kąpiel w takim basenie (i w każdym innym) powinna odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

  • baseny stelażowe

W sklepie S-MUMO dostępne są również modele stelażowe wyróżniające się stabilną i mocną konstrukcją bazującą na stalowym stelażu. Basen stelażowy jest idealny dla starszych dzieci i młodzieży oraz ogólnie dla całej rodziny.

Wybór basenu dla dziecka – najważniejsze kryteria

Kupując basen dziecięcy, należy mieć na względzie nie tylko jego rodzaj. Niezwykle istotną przesłanką jest wiek dziecka – najważniejsze jest przecież to, aby kąpiel była bezpieczna. To przekłada się też na aspekt, jakim jest wielkość basenu. Ponadto wybierając basen do ogrodu, lepiej postawić na sprawdzone marki gwarantujące wysoką jakość produktów. Sporo w tym kontekście zależy także od rodzaju basenu, np. za najtrwalsze uważane są modele stelażowe, a najbardziej podatne na uszkodzenia są baseny dmuchane. Pozostaje jeszcze kwestia ceny. Najwięcej trzeba zapłacić za basen stelażowy, a najmniej za dmuchany, jednakże czynnik finansowy nie jest kluczowy przy wyborze basenu.

Warto także pamiętać o tym, że basen musi zmieścić się w ogrodzie. O ile np. w przypadku modeli dmuchanych nie będzie z tym problemu, o tyle basen stelażowy nie nadaje się na każdą działkę, ponieważ wymaga sporo miejsca.

Redakcja agagu.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspiracja spotyka praktyczną wiedzę! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do domu, troska o dziecko, zieleń ogrodu oraz osobisty rozwój łączą się w harmonijną całość. Nasza redakcja to nie tylko zbiór artykułów, ale prawdziwa oaza pomysłów, wskazówek i inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wymarzone otoczenie dla siebie i swoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?