Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Wanna czy prysznic

Wanna czy prysznic?

Data publikacji 6 września 2021

Wybór miejsca do kąpieli jest jednym z podstawowych podczas urządzania domu czy mieszkania. Do wyboru mamy wannę lub prysznic. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Ciężko jednoznacznie wskazać, które z nich jest lepsze.

Wanna czy prysznic?

Przed wyborem wanny lub prysznica należy zastanowić się, jakie są wady i zalety obu rozwiązań. Wanna bez wątpienia pozwala na długą i relaksującą kąpiel, wykonanie prania, czy kąpiel malucha w bezpieczny sposób. Zajmuje jednak dużo miejsca, wchodzenie do niej może być utrudnione dla osób starszych, a krótka kąpiel może doprowadzić do zalania podłogi w łazience jeśli nie posiada ona ścianki lub zasłonki. Prysznic z kolei nie pozwala na relaksującą kąpiel czy wykonanie prania. Jednak można się w nim szybko umyć, zużywając znacznie mniej wody. Dodatkowo zajmuje dużo mniej miejsca, co jest szczególnie istotne w małych mieszkaniach.

Jaką wannę kupić?

W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić wymiary łazienki. Na rynku można znaleźć wanny narożne, jak i standardowe podłużne. Mogą one posiadać dodatkowe akcesoria, jak np. hydromasaż. Niektóre wanny mogą posiadać demontowaną ławeczkę i bok, które będą przydatne przy kąpieli osób starszych lub podczas kontuzji.

Jaki prysznic kupić?

Przy wyborze prysznica tak samo jak w przypadku wanny, należy zastanowić się nad miejscem, w jakim będzie postawiony. Na rynku można znaleźć rozwiązania z pełnymi kabinami lub pojedyncze ścianki odgradzające część łazienki od miejsca kąpieli. Drugie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z odpływem liniowym. Dzięki temu cała łazienka może być pokryta tymi samymi płytkami i nie znajdują się w niej dodatkowe elementy, a jedynie delikatna ścianka zapobiegająca chlapaniu wody.

Jak tanio kupić wannę lub prysznic?

Podczas zakupów wanny lub prysznica warto wykorzystać dostępne zniżki, na przykład kody rabatowe Komfort. Znaleźć je można w serwisie Rabatio.com, który jest jednym z liderów w branży udostępniania darmowych kodów rabatowych do sklepów meblowych i nie tylko. Dają one możliwość na zaoszczędzenie pieniędzy, które można wydać na dodatkowe akcesoria do wykończenia łazienki. Promocje w niektórych przypadkach mogą łączyć się z rabatem sklepu, co pozwoli zaoszczędzić kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt procent od ceny katalogowej.

Redakcja agagu.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspiracja spotyka praktyczną wiedzę! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do domu, troska o dziecko, zieleń ogrodu oraz osobisty rozwój łączą się w harmonijną całość. Nasza redakcja to nie tylko zbiór artykułów, ale prawdziwa oaza pomysłów, wskazówek i inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wymarzone otoczenie dla siebie i swoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?