Prezent na święta dla 2-4 latka. Zobacz propozycje

Święta to wyjątkowy czas, szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych. Wszystko ze względu na prezenty, którymi dzieci są w tym czasie hojnie obdarowywane. Jednak dla wielu dorosłych, wybór prezentu dla dziecka jest sporą zagwozdką. Jaki prezent sprawi największą radość najmłodszym? Poniżej 5 propozycji prezentów świątecznych dla 2, 3 i 4 latków.

1. Klocki

Klocki to świetna zabawa dla małych i dużych. Bez problemu można znaleźć zestawy, które doskonale sprawdzą się w roli prezentu świątecznego dla 2 latka, jak i 4 latka. Klocki pomagają rozwijać kreatywność maluchów i zachęcają do wspólnej, pełnej pasji zabawy z rodzicami. Przed zakupem klocków warto upewnić się, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony produkt. Zbyt małe klocki mogą być niebezpieczne dla najmłodszych dzieci, które mogłyby je np. połknąć.

2. Sorter kształtów

Dobrym pomysłem na prezent na święta dla 2 latka, a także dla 3 latka jest sorter kształtów. To gadżet, który świetnie łączy zabawę z nauką. Warto wybrać sorter kształtów w atrakcyjnej wizualnie formie, która dodatkowo zachęci dziecko do zabawy. Może to być np. samochód na sznurku, kolorowe wiadereczko lub drewniany domek. Najlepiej, żeby klocki miały różne kształty i kolory. Dzięki temu, maluch nie tylko poćwiczy zręczność palców, ale też zapozna się z kolorami.

3. Pluszak

Nie masz pojęcia, jaki prezent świąteczny kupić dla 2, 3 lub 4 latka? Sięgnij po klasyk, czyli pluszaka. To ponadczasowa propozycja, która bardzo często zostaje z dzieckiem na kilka następnych lat. W sklepach można znaleźć całą masę pluszaków: od tradycyjnych misiów, przez zwierzątka, aż po postaci z ulubionych bajek. Z taką zabawką maluch będzie chętnie spędzał czas. Pluszak często jest towarzyszem dziecka podczas snu, a także w trakcje podróży.

4. Zabawka interaktywna

Interaktywna zabawka to kolejny pomysł na prezent świąteczny dla kilkulatka. Wybór tego rodzaju zabawek jest ogromny: od robotów, przez pojazdy aż po zabawki imitujące instrumenty muzyczne. Tak samo możliwości tego rodzaju zabawek mogą być różne – niektóre służą do nauki cyferek, literek, kolorów lub zwierzątek, inne pozwalają poznać pierwsze słowa po angielsku. Taka interaktywna zabawka to miłe połączenie zabawy z nauką. To właśnie interaktywność sprawia, że maluch będzie chętnie sięgał po taką zabawkę.

5. Konik na biegunach

Konik na biegunach to kolejna, ponadczasowa propozycja na prezent na święta dla 2,3 lub 4 latka. W przypadku najmłodszych dzieci, warto wybrać model ze specjalnym fotelikiem, dzięki któremu maluch będzie czuł się bezpiecznie podczas zabawy. Konik na biegunach umożliwia beztroskie bujanie, stymulując przy tym koordynację ruchową, poprawiając poczucie równowagi i rozwijając wyobraźnię. Dla dziewczynki idealny będzie konik z różowym namaszczeniem, a dla chłopca – z tradycyjnym, brązowym.

Po więcej inspiracji na świąteczne prezenty dla najmłodszych, zajrzyj na stronę: https://www.51015kids.eu/dziecko/zabawki.

Artykuł sponsorowany

Redakcja agagu.pl