Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Proste triki na zmianę wyglądu sypialni

Data publikacji 24 listopada 2020

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu, które zawsze kojarzy się ze spokojem i komfortem. Dlatego też niezwykle istotna jest jej drobiazgowa aranżacja, która uwzględni charakter tego wnętrza. Czasami wystarczy jeden detal, aby sypialniany pokój nabrał świeżego wyglądu i oryginalności.

Przede wszystkim harmonia i wyciszenie

Nic tak nie koi zmysłów po ciężkim dniu spędzonym poza domem, jak powrót do ciepłego wizualnie wnętrza. Jest nim na pewno sypialnia, która powinna być urządzona z dużym wyczuciem. Wcale jednak nie trzeba mieć wielu rzeczy, które wpłyną na komfort przebywania w tym miejsce. Wystarczy zaledwie kilka elementów, które zbudują pozytywny nastrój i będą sprzyjać wyciszeniu.

Poduszki i bielizna pościelowa – dobierz najciekawsze warianty

Na pewno kluczowe zadanie pełnią dodatki, wśród których ważne miejsce zajmują ozdobne poduszki. Możesz zdecydować się na wiele ciekawych rozwiązań, np. postaw na jednolitą kolorystkę i grę odcieniami lub kolorowe wariacje.

Poduchy mogą być różnych rozmiarów lub takiej samej wielkości. Ułożone na łóżku i fotelach, a nawet dodatkowo porozrzucane po podłodze stworzą wyjątkowo przytulny sypialniany nastrój. Oczywiście warto też postawić na poszewki dekoracyjne. Mają taką przewagę nad poduszkami, że możesz je częściej zmieniać, bo są zazwyczaj o wiele tańsze. 

Oprócz poduszek niezwykle ważne elementy wystroju sypialni to bielizna pościelowa. Dopasowana kolorystycznie i stylistycznie do aranżacji wnętrza tworzy z nim spójną całość i wpisuje się w harmonijne tło.

Jak najbardziej wskazana jest delikatna gra kontrastów, która powinna mieć jakiś punkt wspólny z resztą wystroju. Może wyrażać się w ciekawym zestawieniu kolorystycznym, np. soczysta czerwień pościeli świątecznej w korelacji z jasnymi podłogami. Czasami wystarczy dorzucić jeden element dekoracyjny, który w zestawieniu z pościelą stworzy niebanalne zestawienie.

Modne i ciepłe pledy na zimę

Włochate, mięsiste czy pikowane narzuty lub koce, które  cieszą się dużym uznaniem, mogą skutecznie zmienić wystrój sypialni. Położone na stałe na łózko czy fotelu lub złożone w kostkę i włożone do wiklinowego kosza – wystarczy znaleźć najlepsze rozwiązanie na ich ekspozycję. Szczególnie w chłodniejsze wieczory spędzanie czasu pod ciepłym kolorowym pledem z parującym kubkiem kawy daje wyjątkowe chwile wytchnienia. 

Nie zapomnij też o prawidłowym oświetleniu sypialni, które powinno uwzględniać lampki nastrojowe. Rolety przyciemniające w oknach lub grubsze kotary to również istotna sprawa. Dzięki nim zawsze masz zapewniony spokój i klimatyczne miejsce do odpoczynku. 

Redakcja agagu.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspiracja spotyka praktyczną wiedzę! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do domu, troska o dziecko, zieleń ogrodu oraz osobisty rozwój łączą się w harmonijną całość. Nasza redakcja to nie tylko zbiór artykułów, ale prawdziwa oaza pomysłów, wskazówek i inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wymarzone otoczenie dla siebie i swoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?