Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Domki narzędziowe przydatne w ogrodzie

Data publikacji 2 października 2020

Domki narzędziowe sprawdzą się w każdym ogrodzie, ponieważ pełnią praktyczną funkcję. Wybierz własny domek na narzędzia i zrób porządek w ogrodzie.

Czym są domki narzędziowe?

Domki narzędziowe to budynki, które według polskiego prawa mają 25m2 (lub 35 m2 na działkach ROD). Bardzo przydają się na działce, ponieważ stanowią jedyny budynek, w którym można przechowywać narzędzia lub schować się w razie deszczu.

Rodzajów domków narzędziowych jest mnóstwo, dlatego każdy ma szansę wybrać coś, co spełni jego wszystkie oczekiwania. Istnieją nie tylko takie, które pełnią praktyczne funkcje, ale i takie, które wyglądają zjawiskowo, np. domki narzędziowe z tarasem.

domki narzędziowe - domek narzędziowy

Przydatne domki narzędziowe

Każdy domek narzędziowy ma swój niepowtarzalny charakter. Dzięki temu razem z nim masz szansę osiągnąć niepowtarzalny efekt w swoim ogrodzie. Wybierz domek na narzędzia, który odpowiada Ci pod względem estetycznym, a dzięki temu Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy. Zastanów się, w którym miejscu go ustawić. Czy wolisz schować go między drzewami, by nie przeszkadzał i nie zaburzał przestrzeni? Czy może właśnie chcesz go wyeksponować, ozdobić doniczkami kwiatów, tak aby zapierał dech w piersiach i świetnie komponował się z ogrodem?

Domek ogrodowy to zdecydowanie przydatny budynek, który pomoże Ci utrzymać porządek wokół domu. Możesz go przeznaczyć na przechowywanie różnych akcesoriów do pielęgnacji ogrodu i do pracy w nim (grabie, doniczki, kosiarki itd.). Równie dobrze sprawdzi się jako miejsce do przechowywania zabawek dziecka. Nie masz gdzie przechowywać piaskownicy czy złożonego basenu i przed każdą zimą musisz je wywozić do teściów? Dzięki domkowi narzędziowemu możesz bez problemu zmieścić wszystko, czego nie da się schować w domu czy na strychu.

Możesz go także wykorzystywać do chowania mebli ogrodowych czy balkonowych na czas zimy. To, ile pomieścisz w swoim domku na narzędzia, zależy w dużej mierze od tego, na jakie wymiary się zdecydujesz.

domek narzędziowy - domki narzędziowe

Domki narzędziowe – materiały wykonania

Domki narzędziowe mogą być wykonane z drewna, plastiku lub metalu. Materiał także weź pod uwagę, kiedy zastanawiasz się, czy nie wkomponować domku w aranżację ogrodu. Jeśli chcesz, by prezentował się wyjątkowo dobrze, postaw na drewno. Drewno to materiał pochodzący wprost z natury, dlatego będzie świetnie wyglądał obok ogrodowych kwiatów.

Jeśli natomiast cenisz konstrukcje stalowe, wybierz domek ogrodowy wykonany z metalu. Dzięki niemu zapewnisz sobie wiele lat użytkowania bez konieczności naprawy. Metal to wdzięczny materiał, ponieważ jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Są wykonane bardzo estetycznie, dlatego sprawdzą się na lata jako obiekty postawione w pięknym ogrodzie.

Twój wybór może również paść na domki narzędziowe wykonane z plastiku. Jest to najmniej popularny wśród klientów materiał, jednak pod pewnymi względami najlepszy. Cechuje się przede wszystkim niższą ceną w porównaniu z pozostałymi, dlatego może stanowić alternatywę innych droższych produktów. Jest jednak mało odporny na uszkodzenia mechaniczne i promienie słoneczne.

Zaaranżuj ogród, wprowadzając do niego bardzo przydatny domek narzędziowy.

Redakcja agagu.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspiracja spotyka praktyczną wiedzę! Jesteśmy miejscem, w którym pasja do domu, troska o dziecko, zieleń ogrodu oraz osobisty rozwój łączą się w harmonijną całość. Nasza redakcja to nie tylko zbiór artykułów, ale prawdziwa oaza pomysłów, wskazówek i inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wymarzone otoczenie dla siebie i swoich bliskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?