Jaki wózek dla dziecka wybrać, by się nie zawieść?

Wózek to jeden z najdroższych elementów wyprawki dla noworodka. Zanim wyda się niemałą kwotę na ten pojazd, warto zastanowić się, czego dokładnie nam potrzeba. Zupełnie innego wózka potrzebować będzie kobieta mieszkająca na wsi, a innego mama spacerująca jedynie po miejskich chodnikach.

Odwieczny dylemat – koła pompowane czy żelowe

Jaki wózek dla dziecka wybrać, by być z niego w pełni zadowolonym? Wózki powinny pasować do indywidualnych preferencji rodziców. Wielkie pompowane koła to opcja idealna dla rodzin, które mieszkają na wsi, gdzie droga nie jest wybetonowana. To również dobry wybór dla osób, które uwielbiają spacery po lesie. Koła pompowane sprawdzają się w każdych warunkach. Spacery z takim wózkiem na każdym terenie będą przyjemnością. Minusem tych kół jest ich wielkość. Wózki z kołami pompowanymi są ogromne i nieporęczne, oprócz tego bywają ciężkie. Mogą nie sprawdzić się wśród rodzin mieszkających w bloku bez windy. W przypadku rodzin mieszkających w blokach lepiej sprawdzą się wózki na niewielkich kołach żelowych. Są one zazwyczaj lekkie i poręczne. Składają się do niewielkich rozmiarów. Bardzo ważna jest też amortyzacja – im większa, tym lepiej. Popularne są również trójkołowce, które wyróżniają się świetną zwrotnością.

Wózki 2w1 – czy aby na pewno to oszczędność?

Gondola i spacerówka na jednym stelażu pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Dzięki takiej opcji nie trzeba po pół roku kupować kolejnego wózka, czyli spacerówki. Wybierając taki wózek trzeba jednak zorientować się, czy będzie on funkcjonalny w późniejszych latach. Wózki 2w1 pokazywane są zazwyczaj jako przepiękne gondole. Są one rzeczywiście warte uwagi, szerokie i wygodne dla maleństwa. Potem może jednak okazać się, że spacerówka dołączona do zestawu nie jest najlepszej jakości. Osobny zakup gondoli pozwoli na sprawdzenie siebie samego i swoich preferencji. Po pół roku użytkowania poznaje się swoje oczekiwania co do wózka, dzięki czemu wybrać można spacerówkę idealną.

Jaki wózek dla dziecka warto wybrać?

Po pierwsze, gondola powinna być duża. Maleństwo szybko rośnie, a do spacerówki przesiądzie się dopiero, gdy zacznie samodzielnie siedzieć. Po drugie, budka również powinna być ogromna i dobrze osłaniać dziecko. Taka budka świetnie sprawdzi się zarówno podczas mroźnych zimowych wiatrów oraz intensywnego słońca. Wózek powinien też łatwo się składać. Wyjazd autem na zakupy będzie o wiele prostszy, gdy wózek rozłoży się przy użyciu jednej ręki. Powinien też bez problemu zmieścić się do bagażniki, więc ważne są też jego wymiary po złożeniu.

Redakcja agagu.pl