Lampy do gabinetu – jakie wybrać i na co zwracać uwagę?

Odpowiednia kompozycja gabinetu sprzyja efektywnej pracy. Istotnym elementem jego wyposażenia jest oświetlenie, które można zaaranżować na wiele sposobów. Wybierając lampy gabinetowe, trzeba mieć na uwadze m.in. styl wnętrza oraz indywidualne potrzeby.

Jakie są rodzaje lamp gabinetowych?

Lampy znajdujące zastosowanie w gabinetach dzielą się na:

  • wiszące

Lampy wiszące zazwyczaj stanowią główne źródło światła w pomieszczeniu. W zależności od tego, w jakim miejscu na suficie zostaną zamontowane, mogą oświetlać tylko wybrany obszar roboczy lub odgrywać rolę oświetlenia ogólnego.

  • stojące

Podstawowym zadaniem lamp stojących jest podział pomieszczenia na poszczególne strefy funkcjonalne. Mają one zwykle charakter pomocniczego oświetlenia, chociaż w wielu gabinetach największy nacisk kładzie się na ich funkcje dekoracyjne.

  • na biurko

Lampka na biurko jest niezastąpiona w każdym gabinecie bez względu na rodzaj wykonywanych w nim czynności. Nowoczesne biurkowe lampy Philips poprawiają wydajność i komfort pracy – jeśli zostaną dobrze dobrane, pozwolą uniknąć szybkiego zmęczenia i nie będą męczyć wzroku.

  • kinkiety

Kinkiety doskonale sprawdzają się w roli dodatkowego oświetlenia. Mogą np. podświetlać dyplomy, zdjęcia, a także pomóc w kreowaniu atmosfery sprzyjającej rozmowie.

  • plafony

Plafon to lampa w formie płaskiego klosza przeznaczona do montażu bezpośrednio do sufitu. Plafony ze sklepu Centrum Światła coraz częściej zastępują w gabinetach tradycyjne lampy wiszące – są świetne do niższych pomieszczeń i mniej narażone na uszkodzenia.

Jedno źródło światła w gabinecie nie wystarczy!

Gabinet to dość specyficzne pomieszczenie wymagające właściwie ukierunkowanego światła. Koniecznie musi się tu znaleźć oświetlenie ogólne, lecz nie mniej istotne są dodatkowe źródła światła. Bardzo istotne jest to, aby lampy rzucały światło ciepłe i nieobciążające wzroku, o stosownym natężeniu. Specjaliści od aranżacji powierzchni gabinetowych zalecają stawiać na sprawdzone rozwiązania od znanych producentów.

https://centrumswiatla.pl/pl/c/GabinetBiuro/139

Redakcja agagu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.